Winnicalidla.pl-nowy HIT Lidla

Winnicalidla.pl-nowy HIT Lidla.

Angels Tears Sauvignon Blanc 2017 z RPA za 35 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

Za kilka dni rusza nowy projekt Lidl Polska w postaci portalu, na którym można rezerwować wina z opcją obioru w wybranym sklepie.

To nie jedyna rewolucja. Druga to skala ocen w skali 100 punktowej, która ma pomóc w wyborze wina przez konsumentów. I tutaj do zespołu Lidl Polska dołączył Master of Wine Richard Bampfield z Wielkiej Brytanii, który wraz z Michałem Jancikiem dotychczasowym Sommelierem Lidl Polska ocenili wszystkie dostępne w Winnicy Lidla wina.

Wczoraj odbyła się premiera tego systemu zorganizowana przez Lidl Polska dla dziennikarzy i blogerów. Mieliśmy możliwość zamówienia od 1 do 3 win z odbiorem w dowolnym sklepie, oczywiście najlepiej położonym najbliżej od miejsca zamieszkania. Wina powinny być do odbioru w ciągu 2-3 dni. Niestety system jeszcze nie jest ogólnie dostępny więc nie mogę sprawdzić statusu mojej rezerwacji.

Wczoraj mieliśmy możliwość spróbowania ponad 40 win z ponad 80 dostępnych od 3 listopada w Winnicy Lidla. Są przeboje, które polecę z wielka przyjemnością.

Dodatkowo startuje blog, na którym Lidl będzie przybliżał wiedzę o winach.

Czy wobec tego widzę jeszcze miejsce dla siebie? Na szczęście tak, bo każdy krytyk ma swój subiektywny gust, a sama skala punktowa to nie wszystko, bo równie ważny jest styl wina.

Mnie wczoraj kilka win z oceną 87-90 pkt. smakowało mniej niż wina z oceną 86-88, a przy tym im lepsza ocena tym wino trudniejsze. Trzeba to umieć od siebie rozdzielić.

Ja lada dzień opublikuję swoją 10 najbardziej polecanych win z tej oferty, które udało mi się spróbować. Ponad 40 win w niecałe 2 godziny to sporo. Przy ostatnich winach byłem już nieco zmęczony. Nie z ilości wypitego alkoholu, a ze względu na szybkość notowania i próbowania.

Primitivo 2016 I Leoni di Puglia w cenie 35 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

Na zdrowie!!

 

Jedna uwaga do wpisu “Winnicalidla.pl-nowy HIT Lidla

Leave a Reply