Wino czerwone a zdrowie

Czy kieliszek czerwonego wina może zastąpić siłownię?

Najnowsze badania wskazują, że kieliszek czerwonego wina ma taki sam pozytywny wpływ na nasze zdrowie, jak godzina treningu!!

Dotychczas myślałem, że aby spalić kalorie dostarczane mi przez picie wina, muszę poćwiczyć na siłowni.

Najnowsze badania przeprowadzone w  Kanadzie wykazały, że resweratrol, polifenol, który znajduje się w skórce czerwonych winogron, działa na nasz organizm podobnie jak trening fitness.

Wiadomo, że w czerwonym winie znajduje się dużo resweratrolu, więc czy czerwone wino może zastąpić aktywność fizyczną?

Samo postawienie tematu w ten sposób jest pewnie nadużyciem, ale dowody na to, że 1 – 2 kieliszki wina czerwonego mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie,  istnieją od dawna.

Zdrowotne korzyści picia czerwonego wina są badane i dokumentowane już od wielu lat. Jeden kieliszek czerwonego wina dziennie ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, bo reguluje poziom cukru we krwi, a przez to spowalnia starzenie.

Kierujący projektem badawczym w Kanadzie stwierdził, że jest to szczególnie ważne dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą trenować. Badania wykazały, że Resweratrol poprawia wydajność pracy serca oraz siłę mięśni – w taki sam sposób jak trening fizyczny.

Wyniki tych badań dają nam dodatkowy argument, że picie wina ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie!!

Jednak należy pamiętać, że wszystko z umiarem!!!

I dlatego polecam wypijać jeden – dwa kieliszki dziennie – nie całą butelkę!!

Można uzyskać podobny efekt jedząc ciemne winogrona, albo pijąc sok z ciemnych winogron, jednak ja preferuje zdecydowanie wino.

Resweratrol znajduje się również w borówkach, maśle orzechowym i ciemnej czekoladzie. Dodanie również tych produktów do naszej diety na pewno wpłynie na nasze zdrowie pozytywnie.

Leave a Reply