Wino & Friends i Rozbrat 20

Dzisiaj kolejna odsłona prezentacji wine barów bioracych udział w Warsaw Wine Week- część 3

Rozbrat 20

Strona dosyć prosta. Są podstawowe informacje. Przynajmniej jest Karta win

Karta win bogata. Układana przez „księgowego” czyli, według cen, rosnąco. Pomieszanie z poplątaniem. Dobrze, że przynajmniej według kolorów wina.

Byłoby ciekawiej, gdyby było dużo mniej win, ale w jakiejś rozsądnej propozycji cenowej, i często zmienianej. Tak sobie wyobrażam wine bar. Tak długa lista jest dla mnie tylko popisem importera stojącego za niektórymi restauracjami („wine barami”).

Drogo. Bardzo drogo! Rozumiem, że to bardziej „modne miejsce” niż wine bar, bo nie ma żadnego wina w karafkach, a kieliszek prosecco 125 ml kosztuje 18 zł!!  No i super nowość jak na wine bar, pojemność 75ml, a może by tak wprowadzić wzorem whiskey 20 ml? Byłoby ciekawiej i nawet kierowca mógłby wypić kieliszek wina.

Jesli to według Wojtka Bońkowskiego jest wine bar, to jest to wine bar dla bogaczy.

Zaglądnąłem do Wine list-Shop i znalazłem ofertę Vini e Afini?

 

Jak pragnę wina

Jest Menu. Znowu drogo. Bardzo drogo. Najtańsza przystawka 23 zł. Woda mineralna 7 zł. Dzban wody 1,5 l który we Włoszech lub Francji dostaniemy za darmo, tutaj kosztuje tylko …15 zł. To ile musi kosztować kieliszek wina? Niestety, znowu nie ma karty win, tylko:

350 win z całego świata. Ponad 50 win serwujemy na kieliszki.

Czyli dużo i ….nic. Niby dużo win, ale nic konkretnego. To jakaś maniera?

W notce o nas, przeczytałem:

W czerwcu 2009 roku, otworzyliśmy przy ul. Wólczańskiej pierwszy w Łodzi Wine-Bar pod marką JPW a sklep nazwany został dobrewino.pl co było również początkiem powstania sklepu internetowego. Był to naturalny efekt rozwoju naszego specjalistycznego sklepu winiarskiego działającego w tym miejscu od ponad roku.

Czemu wszyscy używają nazwy „wine bar” na sklep z winem i restaurację? Pewnie to jakaś moda. Moda na wino zaprawiona snobizmem.

Natomiast, muszę przyznać, że przygotowali 6 zestawów degustacyjnych, specjalnie na Warsaw Wine Week. Chyba jako jedyni, potraktowali to wydarzenie bardzo poważnie. I chwała im za to!!

Prezentacja na Winicjatywie

 

Wino & Friends

No nareszcie!! Jest karta win!! I to bardzo ciekawa. Nie za długa, ale wina ciekawe i co najważniejsze, w przystępnych cenach. Już od 8 zł za kieliszek 125 ml. To mi wygląda na „wine bar”.

Strona bardzo ciekawa. Wesoła i jest wszystko czego potrzebuję, aby mnie zachęcić do odwiedzenia tego miejsca. Brawo!!

Menu krótkie ale ciekawe. To moze być bardzo fajne miejsce. Odwiedzę je z radością.

Leave a Reply