Wino na niedzielę, czyli wino dla każdego

Dzisiaj coś dla miłośników słodkich win gruzińskich. Dużo tańsza, półsłodka wersja Pinot Noir z Węgier, czyli Varga Peter Balatoni Pinot Noir Töpszli sweet 2015 w okazyjnej cenie 13,99 zł.

Na  prezentacji jesiennej oferty  Lidla Michał Jancik wspominał o tym winie, jako o pewnej ciekawostce. Potwierdziły się jego słowa, że to wino jest wyjątkowo ciekawe.

W sumie smakowało mi kilka win, które będą smakowały każdemu od wnucząt (>18lat) do pradziadków. Jednym z nich, jedynym czerwonymi i chyba największą niespodzianką, było to wino. Czasami szukasz takich win. Kiedy idziesz do Mamy lub Babci na imieniny  (albo urodziny) i wiesz, że wina, które lubisz, nie będą im smakowały?

Z tym winem nie będzie tego problemu.

Jeżeli sam organizujesz niedzielny obiad rodzinny i szukasz wina, które będzie smakowało każdemu, to jest idealny wybór!! Kup spokojnie karton, bo z pewnością będzie wypite.

Ci, którym nie będzie smakowało, po prostu nie chcą się do tego przyznać.

Ja w zeszłym tygodniu kupiłem (i wypiłem) to wino dwukrotnie. Pierwszy raz piłem je po białej Polce 2015, dla sprawdzenia, czy potwierdzą się moje wrażenia z degustacji prasowej Lidla? I potwierdziły się.

Drugi raz znowu jako drugie wino po Saumur brut (również z Lidla), które poleciłem Ci na weekend.

Jak smakuje to wino? Jest to wino słodkie, ale nie bardzo słodkie, raczej daje wrażenie półsłodkiego. Ja nie lubię słodyczy bez kwasowości, a tutaj jest jej idealnie tyle, aby wino było „przyjemne” w piciu.

W nosie dużo owoców słodka malina i śliwka. W smaku to samo dominują maliny i śliwka. Owoc jest czysty i pełny. W ustach kremowe przyjemnie słodkie, z przyjemną końcówką.

Importowałem wina z Gruzji od dużego producenta Tbilvino, ale to wino przykrywa i Kindzmarauli i Kvanchkarę i całą resztę słodkich win czerwonych. Za 13,99 zł to jest hit nad hity dla wielbicieli tego stylu.

Moja małżonka chciałaby pić to wino codziennie. Oczywiście przesadza (to drugie wino dzisiaj i jest w euforii), ale wino jest super smaczne. My mamy za miesiąc imprezę rodzinną, urodziny dzieci (18 i 24) i musimy zakupić przynajmniej karton.

Do ostrych potraw w chińskiej kuchni pasuje jak ulał. Także do śledzia po wiejsku. Bajka

Nie będzie problemu ze schabowym z buraczkami, czy z kwaśną zasmażaną kapustą. Wino uniwersalne.

Ja raz na jakiś czas (przy „rodzinnym” obiedzie) mogę wypić takie wino z dużą przyjemnością. Dla mnie jest trochę zbyt słodkie, ale czyste i bardzo owocowe.

Na zdrowie!!

6 uwag do wpisu “Wino na niedzielę, czyli wino dla każdego

  1. „Ja w zeszłym tygodniu kupiłem (i wypiłem) to wino dwukrotnie.”
    To należy pogratulować i skromnie zapytać, który z marketów oferuje butelki oficjalnie przewidziane w ofercie od 3 listopada?

    1. Faktycznie. Nawet nie zwróciłem uwagi. Może za wcześniej je poleciłem? Na Bora Komorowskiego (Gocław) pojawiło się od razu z Polką, czyli około 3-4 października. Dla mnie to już jest „od bardzo dawna”. Pozdrawiam

  2. Zaciekawiła mnie powyższa butelka, niemniej najbliższy lidl w mojej okolicy ma iście odpowiadający krajowi właścicieli porządek oraz ofertę ściśle wg. katalogu oraz jakieś bonusy niestety nie w postaci Balatonu ;^)

Leave a Reply