Wino na niedzielę-Lidl-Beres Tokaji Cuvee 2015

Dzisiejszym „bohaterem” jest Beres Tokaji Cuvee 2015 w cenie 14,99 zł.

Czekałem na to wino, bo na degustacji Lidla mi bardzo smakowało. Widziałem je jako idealnego partnera do niedzielnego deseru. Dla niektórych nawet do całego posiłku. Już widzę mojego teścia, jak nalewa sobie spory kieliszek.

W nosie i ustach dominuje róża. Oprócz tego słodka renkloda i akcenty ziołowo-miodowe. Na degustacji było dla mnie trochę zbyt słodkie. Dzisiaj pite jako drugie, po Takler Cabernet Franc jego słodycz jest idealna. Nie smakuje jak Tokaj, lecz hiszpański Moscatel. Struktura jest lekka. Delikatna słodycz i akceptowalna kwasowość. W tej cenie to rewelacja.

To wino smakowało mi bardziej niż  Gewürztraminer Vieilles Vignes 2015 za 22 zł. Był zbyt słodki i zbyt „różowy”.

Z kolei Gewürztraminer  Grand Cru Steingrubler Jean Cornelius 2013 w cenie 49,99 zł nie znalazł  u mnie uznania ze względu na cenę. Wino jest dobre, mocno różane z dobrą kwasowością. Jednak wolałem  Riesling Grand Cru Altenberg de Bergbieten 2013. To było dla mnie najlepsze wino z Alzacji.

Natomiast to przy wielopokoleniowym stole Beres Tokaji Cuvee 2015 zintegruje wszystkie pokolenia. Chyba warto zainwestować 15 zł w udane niedzielne popołudnie? Uwaga, kup przynajmniej 2-3 butelki, jeśli będzie kilka osób, bo zniknie w okamgnieniu.

Dla mnie to jest łagodnie kremowa tokajska wersja Gewürztraminera.

Na zdrowie!!

Uwaga: Brakuje już niewiele głosów do zakończenia ankiety.
Jeśli jeszcze nie oddałeś swojego głosu, to zrób to teraz. Zapraszam.

Bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety!!

W środę 2 listopada omówienie wyników!!

 

Jedna uwaga do wpisu “Wino na niedzielę-Lidl-Beres Tokaji Cuvee 2015

Leave a Reply