Biedronka-Champagne Piper-Heidsieck Brut

Tym razem polecam wino, które kosztuje dużo więcej niż 30 zł. Bo w tym tygodniu jest wyjątkowa okazja. Jutro mamy Sylwestra. A pojutrze Nowy Rok. Niestety w „mojej” Biedronce tego szampana nie ma i nie było. Wobec tego muszę go polecić w „ciemno”. Dlaczego? Ze względu na cenę i renomę!!

Biedronka zrobiła prezent fanom szampana i wpuściła na swoje półki (w wybranych sklepach) Piper Heidsieck Brut w rewelacyjnej cenie 99 zł.

Szampany z tej firmy w magazynie Winespectator otrzymały wysokie noty:

PIPER-HEIDSIECK

Brut Champagne NV $45 91

Brut Champagne Rare 2002 $175 97

Brut Champagne Rare 1998 (1.5L) $450 98

Brut Rosé Champagne Sauvage NV $60 91

Zwróć uwagę na cenę w USA i punktację! 45 USD i 91 pkt. Za 99 zł to okazja spróbować takiego szampana w cenie jak za „no name”.

Dla porównania ceny Piper-Heidsieck w innych sklepach w Polsce i za granicą:

Dan Murphys Australia $38.90

Smocza Jama 199 zł

Wina Bachus 190 zł

Frisco 176,99 zł

LCBO $59.95

Belvini 29,80 Euro

Jak widać z tego zestawienia, ta cena jest ceną bardzo okazyjną!! 

Jeśli chcesz kupić szampana „markowego” to jest to bardzo dobry wybór. W innych sklepach przepłacasz.
To kolejny dowód na to, że zakupy w Biedronce to bardzo dobry wybór. Warto szukać ciekawych win, bo ceny, w jakich one są oferowane, nie mają sobie równych. Tak samo, jak w Lidlu.

Cena 99 zł za tego szampana jest ceną okazyjną, ale możesz kupić szampana jeszcze taniej.

Niektórzy uważają, szampany od małych producentów mogą być droższe ze względu na małą skalę produkcji. Otóż w przypadku szampanów jest na odwrót. Najbardziej znane marki maja najdroższy „surowiec”, bo ponoszą ogromne koszty marketingu. To musi znaleźć odzwierciedlenie w cenie na półce. Skala ogromnych zakupów nie daje aż tak dużego marginesu, dlatego ceny ich szampanów są wyższe niż u niewielkich rodzinnych przedsiębiorstw. Gdzie „rolnik” nie wydaje pieniędzy na reklamę, tylko niska cena „robi” cały marketing. Dlatego w Szampanii nawet prywatny konsument może kupić szampana w cenie 13-14 euro.

Ja jestem zwolennikiem szampanów najtańszych!

Z tym że na pewno nie tak znanej marki, zapewne również nie takiej jakości.

Jeśli szukasz znanej marki, to jest strzał w 10!!

Natomiast moje zdanie w temacie szampana NV jest następujące:

Każdy szampan NV (non vintage) powyżej 100 zł jest zbyt drogi i nieadekwatny do jakości. Nie przepłacaj, szkoda kasy!!

Na zdrowie!!

7 uwag do wpisu “Biedronka-Champagne Piper-Heidsieck Brut

  1. Byłem w 3 Biedronkach w Bielsku Białej w żadnej nie słyszeli o Piperze więc się zastanawiam czy to info to nie jest jakiś fejk

    1. Raczej w wybranych sklepach. Ilu? Trudno mi powiedzieć. Oni mają burdel. Na forum Winicjatywy była o tym dyskusja i sądziłem, że to informacja potwierdzona. Znam Biedronkę gdzie to wino powinno być dostępne (jeśli to prawda), ale nie wiem czy dam radę tam dzisiaj podjechać i sprawdzić. Tutaj ta informacja jest także podana, ale czy to prawda należałoby zweryfikować. http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/szampan-z-biedronki-czy-lidla-poznaj-oferte-sklepow_929407.html

Leave a Reply