Wino na weekend-Biedronka-Enate Tinto 2014

Na ten weekend wybrałem wino z Biedronki pochodzące z najnowszej oferty Wina hiszpańskie. Musiałem je spróbować jako pierwsze, ponieważ ta winnica jest wspomnieniem mojej pierwszej wizyty w Hiszpanii w roku 2001.

Enate Tinto 2014  Somontano w cenie 24,99 zł. Kupaż Cabernet Sauvignon i Merlota.

Kolor głęboki rubinowy.

W nosie łagodne ciemne owoce. Jagoda, czarna porzeczka, z wyraźnymi nutami ziół i gdzieś w oddali wanilii. Bardzo dobra integracja beczki z owocami.

W ustach łagodne, pełne i okrągłe. Ciemne, ciemne owoce o wyjątkowej łagodności. Jagody, trochę czarnej porzeczki i znowu zioła. Przyjemne, wyraźne taniny. Bardzo dobra kwasowość, która nadaje świeżość, ale nie dominuje nad owocami. Długie. Za rok może być jeszcze lepsze.

Nadaje się do każdego czerwonego mięsa, bo pomimo łagodności jest dosyć mocno zbudowane. Ma aż 14,5% alkoholu, którego nie czuć w nosie. W ustach daje o sobie znać dopiero w końcówce, która jest mocna i długa. Beczka łagodzi jego strukturę. Znakomity balans. Eleganckie i złożone. Po prostu dobre wino. I do tego w bardzo dobrej cenie!!

Na zdrowie!!

3 uwagi do wpisu “Wino na weekend-Biedronka-Enate Tinto 2014

  1. Mnie to wino nie przekonalo.Jakies takie nijakie,niby owoc jest beczka tez ,ale wszystko przykryte jakas taka plesnia .Moze trafilem na wadliwa butelke ?Pozdrawiam

    1. Nut nieczystych nie stwierdziłem. Nie ma w tym winie fajerwerków, ale jest bardzo solidne. Pozdrawiam

Leave a Reply