Biedronka-Granbeau Cabernet Syrah Grande Reserve 2015

To kolejne wino, które zakupiłem w ramach promocji Trunki na wyjątkowe okazje. Okazało się na tyle dobre, że postanowiłem je zarekomendować jako Wino na weekend. Co jest u mnie dużym wyróżnieniem. Tym razem jest to wino francuskie z południa Francji  z langwedockiej apelacji Saint Chinian. Granbeau Cabernet Syrah Grande Reserve 2015 w cenie 24,99 zł. Trzy lata temu odwiedziłem ten region po raz ostatni i próbowałem win kilku producentów. To jest tani reprezentant tego regionu. I co jest jego dużą zaletą, również dobry!

 

wp_20161128_22_06_44_pro-2

To wino mi wyraźnie lepiej smakuje niż chwalone dwa dni temu Salice Salentino Riserva 2012. Fajna Grande Reserva z roku…. 2015. To chyba najszybsza wersja wina Grande Reserva, jakie piłem!! Pomimo tego „dowcipu” wino wyraźnie owocowe, z dobrą kwasowością i przyjemnymi taninami. Słodka śliwka, dużo jagody, z delikatnym pieprzem. Dobry balans, z dużą głębią. Po prostu dobre wino. Dostatecznie długie w końcówce, aby zakończyć przyjemnym akcentem. Wino zapewne pochodzi od dużego producenta, jednak wydajność z hektara jest o połowę niższa od win z tej samej półki cenowej pochodzących z Włoch.

Na przykładzie tego wina możesz się przekonać, dlaczego wina z Langwedocji wzbudzają taki zachwyt. W tej cenie to dla mnie prawdziwy HIT!!

Polecam na weekend!!

Na zdrowie!!

 

 

2 uwagi do wpisu “Biedronka-Granbeau Cabernet Syrah Grande Reserve 2015

Leave a Reply