Wino na weekend-Biedronka-Granbeau Colombard-Chardonnay Grande Reserve 2016

Granbeau Colombard-Chardonnay Grande Reserve 2016 w cenie 14,99 zł to pierwsze białe wino, jakie piłem z nowej francuskiej oferty w Biedronce. Smakowało mi tak bardzo, że wyróżniłem je rekomendacją na ten weekend.

Kolor blado słomkowy.

W nosie Sauvignon Blanc. Grejpfrut, mandarynka, melon, banan. Delikatne nuty warzywne.
W ustach jednak już nie przypomina SB tylko soczyste wino z Gaskonii. Przede wszystkim słodkie owoce, banan, ananas, mandarynka, lekko warzywne. Dobra kwasowość. Żywe o krągłym ciele.

Pije się doskonale.

Nadaje się do sałatek i potraw z drobiu. Także do włoskich antipasti.

Wino otrzymałem do degustacji od Jeronimo Martins Polska właściciela Biedronki.

Na zdrowie!!

10 uwag do wpisu “Wino na weekend-Biedronka-Granbeau Colombard-Chardonnay Grande Reserve 2016

  1. za takiego doradcę wina to ja podziękuję. Wszystkie profesjonalne strony o winach zawierają opis, że wino jest bardzo kiepskie, a tutaj, że fantastyczne. Nie polecam korzystania z tej strony

    1. Z winem jak z fryzjerem – jednym pasuje drugim nie ? ja osobiscie nie kieruję się opinią z zewnątrz – kazdy ma swoj interes i swoje marki..piłam to wino i sama polecałam je onnym kupującym. Opinie były wszystkie pozytywne! Fajne, lekkie wino..smaczne, bez wyczuwalnych ulepszaczy. Polecam w 100% choć ciężko je tetaz w Biedrze dostać ?

  2. jest genialne , nie gustuje w białych – to jednak jest wyjątkiem, rewelacja, jest tu tyle smaczków, niuansów..nie mogłam się go nasmakować..rewe

Leave a Reply