Biedronka-Honore de Berticot Sauvignon Blanc 2015

Honore de Berticot Sauvignon Blanc 2015 w cenie 14,99 zł z Biedronki jest winem, które polecam na ten weekend.

Pochodzi z południowo zachodniej Francji z regionu Cotes de Duras, ale jest winem IGP Atlantique.

Ktoś napisał, że temu winu brakuje Sauvignonowatości. Według mnie jest jej w sam raz. Tylko że to Sauvignonowatość znad Atlantyku, czyli chłodna, rześka i wietrzna. Za 14,99 dostajemy dużo elegancji, mineralności i subtelnej wytrawności. Nie jest tak bogate, jak Greyrock Sauvignon Blanc 2016, ale jest bardziej eleganckie, wytrawne. Bardziej gastronomiczne. Idealne jako aperitif, nawet do ostryg. Również do innych owoców morza.

Ponieważ najważniejszym winem w tygodniu jest dla mnie wino na weekend, to próbowałem to wino zaraz po Greyrock Sauvignon Blanc 2016, bo wydawało mi się, że Greyrock będzie lepiej pasował na weekend, jako lepsze wino.

Jednak to wino w cenie 14,99 zł jest dla mnie lepszym wyborem na weekend. 

W tej cenie to rewelacja. Oczywiście Greyrock jest bardziej komercyjny, ale to jest równie dobrym winem i dużo tańszym. Ja lubię taką wersję Sauvignon Blanc. Bardziej mineralną, wytrawną i świeżą. Tutaj wino jest mega świeże. Dla mnie jest dużo słonej morskiej bryzy.

Cotes du Duras znajduje się w zachodnio południowej Francji, w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru wina Bordeaux.

duras-map-300x205.jpeg

300px-Côtes_de_Duras_proximately_to_Bordeaux_and_Cahors.jpg

Nie ma tyle grejpfruta, trawy, mandarynki ani cytryny, ale jest gruszka, pigwa, zielone jabłko i dobra struktura (ciało). Po kilku kieliszkach mamy kwasowość, słoność i mineralność. Ascetyczne SB.

To wino jest za 14,99 zł? To chyba żart. W sklepach jest zatrzęsienie win dużo „cieńszych” za 30 zł!!

Gorąco polecam na ten weekend.

Na zdrowie!!

Jedna uwaga do wpisu “Biedronka-Honore de Berticot Sauvignon Blanc 2015

  1. ”Nie ma tyle grejpfruta, trawy, mandarynki ani cytryny, ale jest gruszka, pigwa, zielone jabłko i dobra struktura (ciało). Po kilku kieliszkach mamy kwasowość, słoność i mineralność. Ascetyczne SB.”- wyborne. ASZwino.

Leave a Reply