Wino na weekend. Biedronka kontra Lidl

Kolejny piątek kolejne polecenie wina na weekend.

Odwiedziłem wczoraj oba dyskonty, aby znaleźć jakieś nowe warte polecenia wino.

A tu niespodzianka. Nie ma żadnych nowości.

W Lidlu „królują” wina, które już polecałem na moim blogu, czyli Lidl-Wino na weekend-Szekszardi Szeleshat Syrah 2013, Wino na weekend-Lidl-Thummerer Merlot-Cabernet Franc 2013Lidl-Terre de Vignerons IGP Atlantique Cabernet Sauvignon Belles Rives 2015, Cotes du Rhone Domaine La Croix 2015 w cenie 17,99 zł.

W biedronce znacznie gorzej, bo na półkach jest kompletny bałagan. Jest nowa promocja Sommelier Poleca, ale nie było ani jednej butelki polecanego wina!! Znalazłem kilka win z poprzednich promocji. Biedronka-Sommelier Poleca-Tussock Jumper Malbec 2016Biedronka -Festiwal Win Jednoszczepowych, Biedronka-Selekcja Premium, Biedronka-Sommelier Poleca-Guarda Rios Branco 2015,

W sumie same pozostałości po poprzednich promocjach.

Jesteś skazany na wybór któregoś z tych win. Ja najchętniej wróciłbym do Cotes du Rhone Domaine La Croix 2015 w cenie 17,99 zł.

Zaskakująco dobre Cotes du Rhone. Do tego w doskonałej cenie!! Zazwyczaj „rodańskie”wina są bardziej kwasowe. W nosie i ustach dużo słodkiej śliwki, „deko” malinowej konfitury. Wino łagodne z lekkimi taninami i delikatna kwasowością. Świeże, lekkie, wesołe. Leciutko pikantne. W trakcie prezentacji wydawał mi się trochę zbyt alkoholowy. Takie konfitury w alkoholu. Teraz tego nie odczuwałem. To mogło wynikać z tego, że degustowałem wtedy wiele win. Przyjemne wino do lekkich dań.

Na zdrowie!!

5 uwag do wpisu “Wino na weekend. Biedronka kontra Lidl

 1. Teraz w Biedronce jest jeszcze większy chaos niż był,choć to prawie nie możliwe, ponieważ weszła oferta alkoholi na święta i oprócz win (głównie odgrzewane kotlety) są też whiskacze,likiery i wóda.

 2. Dobry wieczór

  Dzien juz krótszy jest od nocy, coraz ciemniej robi sie w naszym otoczeniu. No cóż na to nie mamy wpływu. Mamy jednak wpływ na słowo, szczególnie to słowo pisane. Mówiąc o sobie bloger to zobowiązuje. Poza światem Lidla i Biedronki cos jeszcze występuje na tym świecie. Nie sprowadzajmy wina do tych dwóch przestrzeni bo przegramy. Świat a szczególnie wino oferuje znacznie wiecej. Szukajmy! Nie ustawajmy w dążeniu.

  1. Dziękuję za komentarz. W pełni popieram tezę kolegi. Jednak ja wina na weekend szukam tylko w dyskontach. Dlaczego? Bo chciałbym pomóc tym którzy mają wybór tylko między tymi sklepami, bo są w ich najbliższej okolicy. Niestety znam z autopsji to, że nikomu nie chce się jechać po nawet najlepsze wino kilka lub kilkanaście km do sklepu. Najczęściej kupuje się wina w najbliższej okolicy. A w tej kategorii Lidl, a potem Biedronka nie mają sobie równych!! Pozdrawiam.

 3. Nie bardzo rozumiem komentarz Pabla, czy nie czytał innych wpisów.
  A ja właśnie jestem jednym z tych robiących zakupy w Lidlu i choć dzisiaj po raz pierwszy czytam bloga to serdecznie dziękuję. Też staram się pomagać w korzystaniu z tego boskiego napoju i bardzo ucieszył mnie wpis o czerwonym Weklerze z Lidla. Mój komentarz był taki:
  „ale zachwyciła mnie pierwsza butelka Weklera (24.99) choć jest mało owocowa, tylko wytrawność i beczka, szkoda, że kolejne już takiego entuzjazmu nie budziły”

Leave a Reply