Wino na weekend-Biedronka-La Fea Gran Reserva 2010

W tym tygodniu zdecydowanie najlepszym winem, które chcę polecić na weekend jest La Fea Gran Reserva 2010 w cenie 24,99 zł z Biedronki. To wino z regionu Carinena jest kupażem Tempranillo, Garnacha i Cabernet Sauvignon. W zeszłym roku piłem kilka znakomitych win z Carineny. Znakomitych ze względu na relację jakości do ceny, a nie samej jakości. Nie jest sztuką zrobić super wino za 15-20 euro (ex works), nawet na 90-95 pkt Parkera czy Decantera, ale fajne wino np. na 86-88 pkt za 3 euro. Takie wina nazywam znakomitymi.

To wino znalazło się także wśród serii Sommelier Poleca.

W nosie dużo owoców skąpanych w delikatnej wanilii i przyprawach. Śliwka, czarna porzeczka, czereśnia, trochę jagody, oregano.

W ustach dużo owoców i beczki. Dobra koncentracja. Śliwka, czarna porzeczka, czereśnia. Taniny  wyraźne, ale miękkie, przyjemne. Wino pełne, z dobrą kwasowością, do tego eleganckie z długą końcówką. W tej ofercie Biedronki po Licenciado Reserva 2010 i Enate Tinto 2014 najlepsze wino. Może ciut zbyt dużo tej beczki, ale całość dobrze współgra.

Wydaje mi się, że kluczem do sukcesu tego wina jest dodatek Cabernet Sauvignon, który dodaje mu wigoru i ciała.

Nadaje się do pieczonego mięsa, kaczki, indyka.

Zdecydowanie lepsze niż Monte Carbonero 2015, Marques de Cosuenda Reserva 2010 i od „potworka” Altos de Tamaron Roble 2015.

Na zdrowie!!

4 uwagi do wpisu “Wino na weekend-Biedronka-La Fea Gran Reserva 2010

Leave a Reply