Wino na weekend-Lidl-Vallis Queyras Grenache-Syrah 2015

Lidl-Vallis Queyras Grenache-Syrah 2015 w cenie 19,99 zł.

Coś na lato!! Najlepsze Prosecco w super cenach!! Zapisz się do Klubu DDW

 

Tym razem coś z Lidla. Kilka dni temu otrzymałem przesyłkę z Lidl Polska z dwoma winami. Jednym białym Sauvignon Blanc Cuvee Pierre de Lumierere 2015  i jednym czerwonym.

Producentem tego wina z Vaucluse jest Famile Chavin.

Wobec tego włączyłem to wino do czerwonych win otrzymanych do degustacji od Biedronki, aby sprawdzić, jak wypadnie w konfrontacji z nimi. Piję je jako drugie w kolejności, po hitowym dla mnie Monasterio de las Vinas  Crianza 2010.

Szczepy: Grenache, Syrah.

Kolor średnio purpurowy.

W nosie skoncentrowana konfitura jeżynowo jagodowo malinowa. Podoba mi się wyraźny winny charakter. Dobra koncentracja owocu. To nie jest winko, tylko „kawał’ wina. Leciutkie nuty korzenne i mięty  dodają mu finezji.

Za 20 zł dobry kandydat na weekend.

Teraz usta. W ustach trochę za dużo „słodkiej” wanilii. Przykrywa owoce. Owoce konfiturowe. Jeżyna, jagoda i malina. Wędzone konfitury utopione w alkoholu. Ten alkohol czuć zbyt wyraźnie. Brakuje mu balansu i równowagi.

Coś dla miłośników Primitivo i win z podsuszonych winogron. Jeśli lubisz ten styl, to jest wino dla Ciebie i do tego w okazyjnej cenie.

Chociaż nie jest „ideałem”, to zdecydowałem się je polecić na weekend jako najlepsze wino czerwone z dyskontów, jakie ostatnio udało mi się spróbować. Po degustacji wszystkich czerwonych win łącznie z Conde Vimosio, (recenzję zamieszczę w poniedziałek), jest dla mnie najbardziej „winne” i najmniej sztuczne.

Na zdrowie!!

2 uwagi do wpisu “Wino na weekend-Lidl-Vallis Queyras Grenache-Syrah 2015

  1. Nos raczej słaby .
    Usta to alkohol , za dużo go tu.
    Nie jestem miłośnikiem primitivo ale tu bym chętnie „przepił” to „wino” dobrym primitivo.
    Syrop nie dla mnie.

Leave a Reply