Wino na weekend?

Dzisiaj czas na kolejny wpis z cyklu Wino na weekend.

Niestety w tym tygodniu nie znalazłem nowego wina, na tyle ciekawego aby było godne polecenia na weekend. Minął kolejny tydzień w poszukiwaniu wina, które mógłbym zarekomendować. W dyskontach nie udało mi się znaleźć nic ciekawego. Same starocia i do tego słabe.

Dlatego polecam któreś z win, które polecałem we wrześniu. Może będzie jeszcze dostępne w Twojej okolicy. A więc, Wino na weekend-dwa do wyboru, Wino na weekend-Sauvignon Blanc z BiedronkiWino na weekend- Fetzer Merlot z Biedronki za 17,99zł, Wino na weekend- Rewelacyjne Verdicchio z Lidla.

Czasami tak się zdarza, że nie znalazłszy nic nowego niezasługującego na zakup, kupuję to, co lubię ze standardowej oferty. Najczęściej jest to Prosecco albo Cava. Cavy z Lidla nie polecam, natomiast z Biedronki i owszem. Prosecco tu i tu jest przyzwoite.

Dlaczego w cyklu Wino na weekend ograniczam się do win z dyskontów? Bo wtedy moje rekomendacje mają jakiś sens. Jesteśmy tak leniwi, że nie chce nam się jechać do jedynego sklepu w mieście, albo co gorsze, wino jest dostępne tylko w Warszawie, gdzie mieszkam, w którym możemy nabyć polecane wino. Lubimy robić zakupy przy okazji. Przy okazji codziennych wizyt w dyskontach.

Wczoraj jeszcze rzutem na taśmę, chciałem kupić białą Gadivę. Miałem nadzieję, że może to wino jakoś mnie uratuje, a właściwie mój cykl. Nie udało się. Nie znalazłem w mojej okolicy.

Dzisiaj po południu będzie zaprezentowana nowa oferta Lidla na jesień. Może znajdzie się coś ciekawego na kolejne weekendy.

W tym tygodniu odbyła się w Warszawie udana impreza. Już XII edycja Wystawy Win Hiszpańskich . Było wiele dobrych i kilka bardzo dobrych win. Ja zostałem obdarowany winem czerwonym, które mi najbardziej smakowało. Przez to uciekł mi jeden wieczór na szukanie czegoś na weekend. Po wypróbowaniu bardzo wielu dobrych win nie miałem już siły. Nie, nie przez nadmiar alkoholu, tylko po super winach z Hiszpanii i tak nic by mi nie smakowało z dyskontowej oferty.

Na zdrowie!!

4 uwagi do wpisu “Wino na weekend?

  1. Krzysztofie , polecam sprawdzenie sklepu South Wine przy Burakowskiej, mają naprawdę świetny wybór win z RPA, niestety ceny raczej powyższej 50 zł, ale raz na miesiąc można się szarpnąć na coś lepszego niż przysłowiowe „do trzech dych”.
    Sklep wysyła wina na całą Polskę wiec jeśli komuś twoja rekomendacja się przyda może sobie zamówić z dostawą do domu gdziekolwiek w Polsce.

    1. Przejeżdżałem już kilka razy, ale jeszcze ich nie znalazłem. Na pewno się do nich wybiorę. Przez ostatnie kilka lat importowałem prawie samą RPA. Mam w domu jeszcze kilkadziesiąt butelek wina z RPA i jak chcę się napić dobrego wina, to sięgam np. po Hartenberg Cabernat Sauvignon 2009. Super wino. Albo Pulpit Rock Reserve Pinotage 2010. Albo kilka innych.Wszedłem na ich stronę. Valentin Bianchi importowałem przez kilka lat, Linia Elsa była wyjątkowo tania. Excelsior super ceny i dobre wina, Odfjell z Chile oczywiście znam. Znam tzn., że piłem ich wina. W starszych rocznikach. Oprócz tego same tuzy. Klasyka dobrych win z RPA. Można by właściwie polecić każde wino od nich. Niedługo będę polecał trochę droższe wina. Może nie na weekend, ale będą. Pozdrawiam

Leave a Reply