Wino na weekend-Biedronka-Paloma de Plata Albarino 2016

Biedronka-Paloma de Plata Albarino 2016 DO Rias Baixas w cenie 29,99 zł.

Tylko w Klubie Wina!! Litrowy Riesling z Paltynatu za 30 zł!! Zapisz się do Klubu DDW

 

Jakoś to wino wcześniej mi nie wpadło w oko, pomimo tego, że znalazło się na okładce majowego katalogu Wina Portugalii i Hiszpanii. Może dlatego, że kosztuje aż 29,99 zł.

W końcu postanowiłem je kupić. Podobno to anonimowa rozlewnia, ale ja się doszukałem, kto stoi za tym winem. Otóż jest to Bodegas Pazo de Villarei z dużej grupy HGA.

Tyle wstępu. Rzadko się tym zajmuję, bo mnie to specjalnie nie interesuje, kto jest producentem (oceniam wino, a nie producenta), ale akurat Albarino jest bliskie memu sercu i postanowiłem w tym przypadku trochę „poszperać”.

Szczep: Albarino.

Kolor: bladozłoty.

W nosie dosyć bogato. Słodko słony grejpfrut, banan, melon, nieco kwiatów i ziół.

W ustach mięsiste, gęste, słodko słony grejpfrut z wyraźną goryczką, średnia kwasowość, długie. W końcówce słono kwasowe. W sumie sporo tego ciała i tutaj nie ma tej rześkości i świeżości. To jest raczej „poważne” wino. Oczywiście całkiem wytrawne (żeby nie zwiodły te niuanse słodkości w nosie).

Znakomite do jedzenia. Do warzyw, ryby, sałaty. Do owoców morza mi aż tak nie pasuje, bo jest trochę zbyt dużo ciała.

Coś na lato!! Litrowy Zweigelt 2015 za 25 zł!! Zapisz się do Klubu DDW

Ocena: ♛♛♛♛♛/7-bardzo dobre

Na zdrowie!!

4 uwagi do wpisu “Wino na weekend-Biedronka-Paloma de Plata Albarino 2016

 1. Może jeszcze Pan by sie skusił na dostępne już długo w Biedronce A Lisa malbec z Bodega Noeamia? Polska „winna blogosfera” jak i winicjatywa milczą o tym winie, a to chyba najlepsza czerwień w marketach obecnie….

  1. Nie wiem czy jest w mojej Biedronce, ale postaram się kupić i spróbować. Bodegas Noemia to producent z najwyższej półki. Naprawdę jest w Biedronce? Wow. Muszę kupić koniecznie. Pozdrawiam.

   1. Jest, ale kosztuje 69,99 zł… I mimo, że jest od wiosny, to nie chcą przecenić… Trzeba szukać w wawie w tych nowych, najwiekszych Biedronkach…
    Teraz też jest ciekawy Rooiberg Winery Pinotage za 19,99 zł. W darwina.pl to samo wino za 49 zł…

    1. Widziałem już to Pinotage, ale nie sprawdzałem czy import oryginalny czy jakiś rozlew. Teraz już wiem, dlaczego dotąd nie kupiłem A Lisa? Cena. Ale wysupłam „grosiki” i kupię. Pozdrawiam

Leave a Reply