Wino na weekend-Biedronka-Wild River Sauvignon Blanc 2016

Biedronka-Wild River Sauvignon Blanc 2016 w cenie 19,99 zł.

Coś na lato!! Manet Spumante Extra Dry za 30 zł!! Zapisz się do Klubu DDW

 

Na weekend wybrałem wino, które piłem jeszcze na urlopie w Chorwacji i smakowało mi na tyle, aby zarekomendować je na weekend. Z przywiezionych białych win było najlepsze. Lepsze białe piłem tylko miejscowe Malvazija 2016 z Istrii od Damianica, ale to inna liga cenowa.

To już drugie otrzymane od Biedronki wino ze Słowenii, które znalazło się w lipcowej ofercie Wina z półwyspu Bałkańskiego.

Kolor bladozłoty.

W nosie bogato. Trawa, agrest, grejpfrut, maracuja, cytryna, brzoskwinia. Mineralne, świeże.

W ustach podobnie bogato, przy czym dodatkowo leciutko warzywne. Trawa, zielone jabłko, agrest, grejpfrut, ananas. Wytrawne, kwasowe, świeże. Lekko chrupiące, słone.

Raczej konkretne, do jedzenia. Idealne do szparagów, nigiri, warzyw. Dzięki sporej kwasowości nadaje się także na aperitif.

Bardzo fajne wino za 20 zł.

Na zdrowie!!

4 uwagi do wpisu “Wino na weekend-Biedronka-Wild River Sauvignon Blanc 2016

  1. Modne obecnie określenie w stosunku do wina ,,chrupiące” jest niezgodne z wykładnią tego słowa przez SJP.W winie nic nie ,,chrupie” Przypominam iż ,,Polacy nie gęsi….”

    1. Na razie nie znam lepszego określenia jak chrupiący. Dla mnie akurat chrupie i ci, którzy znają to pojęcie rozumieją, o co mi chodzi. Niestety nasz słownik w stosunku do wina jest ubogi. Pozdrawiam.

  2. Nasz słownik i język nie jest ubogi.Umiejętność posługiwania się nim ubożeje.Każdy ma oczywiście prawo do odmiennego zdania 🙂 .Pozdrawiam

    1. Dziękuję za komentarz. Może uda mi się znaleźć jakieś inne słowo na tę cechę wina. Porozmawiam z winiarzami. Pozdrawiam.

Leave a Reply